Berlinden En Çok Satın Alınanlar

Herkes için farklı yerler görmek, farklı kültürler tanımak eğlencelidir. Gezdiğimiz, gördüğümüz yerlerde geçirdiğimiz zaman elbette çok kıymetlidir fakat o anılar asıl döndükten sonra değere biner. Belli bir süre sonrasında oradan satın aldığımız şeyler bize anılarımızı hatırlatır. Bazen de satın aldığımız ürünler hatıra olmaktan çok işimize yarayan şeyler olabilir. İşte biz de şimdi Berlin’e yolu düşecek olanlar için ufak ürün tavsiyeleri vereceğiz.

Berlin’e Özgü Şeyler Nelerdir?

Berlin Almanya’nın başkenti olmasına rağmen hepimize ufak Türkiye’yi çağrıştırır. Sokaklarında sık sık Türkçe duyabileceğimiz ve her yerindeTürk restoranı görebileceğimiz bu şehrin aslında kendine özgü bir havası vardır. Dört bir yanı sanatla ve tarihle süslenmiş bu şehirde yalnızca oraya özgü birçok ürün bulabilirsiniz. Örneğin hepimizin çocukluğunda teyze ya da amcası tarafından getirilen Alman çikolatası! İşte bu yalnızca Almanya’ya özgün bir kalitedir. Aynı zamanda Alman birası da dünyaca ünlü bir içecek çeşididir. Almanların kendi fabrikalarında kendilerine has teknikleriyle ürettikleri bu biraları kesinlikle denemelisiniz. Berlin’e yani dolayısıyla Almanya’ya özgü bir diğer şey ise Alman markalarıdır. Tüm dünyaya ün salmışAudi, BMW,Nivea ve daha birçok kaliteli dünya markası Almanya çıkışlıdır.

Berlin’den Hediyelik Olarak Ne Satın Alınabilir?

Kısaca Almanya’ya ya da Berlin’e özgü şeylerden bahsettik. Fakat ne yazık ki geri dönerken yanımızda bir BMW getirmemiz mümkün gözükmüyor. Peki hediyelik, hatıra ya da işimize yarayacak hangi ürünleri Berlin’de bulabiliriz? Bu sorunun cevabı elbette ilk olarak az önce de bahsettiğimiz Alman çikolataları. Bunlara siz dahil etrafınızdaki herkesin bayılacağından şüphemiz yok. İkinci olarak da nedendir bilinmez Nutella markalı çikolata çeşitleri de Berlin dönüşü elinizde beklenen şeylerden biridir. Eğer alkol seviyor ya da seven birine hediye almayı düşünüyorsanız yine Almanya’ya özgü bir içecek olan likör tabanlı bir viski çeşidi olan Jägermeister markasını düşünebilirsiniz. Tabi içki demişken az önce de bahsettiğimiz Alman birasını unutmayalım. Valizinizde az yer kaplayacak ama hayatınızda çok işinize yarayacak bir diğer satın alabileceğiniz ürün ise Nivea markalı kozmetik ürünleri olabilir. Hem çok daha uygun fiyatlı hem de çok daha farklı çeşitlerde birbirinden güzel Nivea ürününü Berlin’de kolaylıkla bulabilirsiniz. Eğer kıyafet düşünenlerdenseniz Berlin’de karşınıza çıkacak olan C&A markalı mağazalardan çok şık kıyafetler bulabilirsiniz. Son olarak da yalnızca yiyecek olsun ama çok da pahalı olmasın diyen kişilere ALDI markalı süpermarketi önerebiliriz. İçinde birçok alman markası bulabileceğiniz bu market kendi sektöründe en uygun fiyatlılardan biridir.

Berlin alışverişinizden elinizde neyle dönerseniz dönün en tatlı şey hatıralarınız olacak. Size şimdiden güzel anılar ve iyi eğlenceler diliyoruz.