Instagram fotoğraf ve video paylaşımıyla hem kişisel hesaplarla olsun hem de işletme bazında son dönemler de oldukça popüler bir program haline gelmiştir. Instagram da popüler olmak ise tabi ki kolay değildir. Gününüzün belirli zamanını buna ayırmalı ve para kazanmak isterseniz bu platformu işiniz haline getirmelisiniz. Ancak tabi ki popüler olmak kolay değildir. Bu tamamen size bağlı olmakla birlikte ayırdığınız vakit atacağınız doğru adımlar ınstagram da sizi popüler olmaya doğru yöneltecektir. Sabır ve azimle devam etmeniz gereken bir yol olacaktır. İşte Popüler olmanın püf yolları:

Basit ve Sade Bir İsim Seçin

Atacağınız ilk adımınız sayfanızın ya da işletmenizin adını sade bir isim yapmanız en doğrusu olacaktır. Çünkü farklı kafa karıştırıcı isim sizin ilginizi çekmeyecek tam tersi takipçinizi sizden uzaklaştıracaktır. Akıl da kalıcı sade bir isim sizin hem markanızın büyümesini destekleyecek hemdehızla büyümenizi bile etkileyebilecektir.

İlgi Alanınıza Ait Alanda Paylaşım Yapın

Hem fotoğraf hem de video her iki paylaşım yapacağınız kısım da seçtiğiniz alan da paylaşım yapmaya kesinlikle dikkat edin. Çünkü alanınız dışında yaptığınız paylaşımlarınız ne sizin ne de takipçinizin bir faydasına olmayacaktır. Belirli bir alanda kendinizi yönlendirdiğiniz zaman takipçinizi etkileyecek bir alandaysanız zaten büyümemek içten bile değildir. Kullanacağınız etikette önemlidir. Fotoğraf ve videonuzla alakası olmayan etiketler belirli süre sonra profilinizle alakası olmayan kitleyi yönlendireceği için göze batan bir profiliniz olur ve erişiminiz düşmesine kadar sebep olabilir.

Instagram da Fenomenlerle İletişime Geçin

İsminizin öne çıkmasında etkisi olacaktır. Hem daha hızlı bir kitle oluşmak için hem de iş birliği yapmak için sizi geliştirecek bir adımdır. Fenomenlerin paylaşımlarının altına onun ve orada ki kitlesinin hoşuna gidecek bir yorum attığınız taktirde birçok kişinin ve fenomenin dikkatini çekerek yüzlerce kişiyi profilinize çekebilirsiniz. Takipçi patlaması yaşayabilirsiniz kendinizin güzel bir reklamını yapmış olursunuz.

Profilinizi Aktif Tutun

Sürekli olmasa da günde en kötü 2 veya 3 kez olacak şekilde paylaşım yapmalısınız. Takipçinin hoşuna giden paylaşımlar yaparsanız takipçi hem aktif olduğunuz için hem de işinizi iyi yaptığınız için sizi tercih etme olasılığı daha yükselecektir. Bu yüzden güncel olmak ve doğru zamanda paylaşım yapmayı tercih etmelisiniz.

Takipçilerinizle İç İçe Olun

Paylaşımlarınızın altına yapılan yorumlar sizin için değerlidir. Hepsine cevap vermeye özen gösterin ki takipçiniz sizi benimsesin ve sizi tercih eden bir sayfa ya da işletme olsun. Ancak bunun da yerine göre yapın takipçiniz sizden fazla isteği sizi rahatsız edebilecek seviye ye gelmesin ortasını bulup ona göre davranmalısınız.

Atılan Beğeniyi Karşılıksız Bırakmayın

Paylaşımlarınıza yapılan beğeni ya da yorumları karşılıksız bırakmayıp takipçilerinizin paylaşımlarını yorum yapıp beğenin bu takipçiniz de ki aranızdaki bağı daha güçlü tutacaktır. Takipçiniz sizi iyi ki takip etmişim diyecektir.

Instagram Üzerinden Takipçi Satın Almayın!

Instagram üzerinden takipçi satın almak sizin yararınıza değil zararınıza olur. Çünkü sahte takipçiler size bir yarar getirmez. Profiliniz sadece bir takipçi sayısından ibaret olur. Hem paranızı takipçi satın almaya vermek yerine ınstagram da ki büyük sayfalara reklam vererek o parayı daha doğru kullanıp organik takipçiniz olur. Kendi el emeğinizle ve doğru şekilde reklam vererek güzel bir ınstagram profili oluşturmalısınız sizin için en doğru yol bu olacaktır. Sahte takipçiler size hiçbir getirisi olmayacaktır. Hem beğeni hem de yorum yapılmayacak ve üstüne sahte olduğu için sizi takipten çıkacaklardır. Emeğinizle gelmeniz en doğrusu olacaktır.