Karbon Peeling Nedir? Faydaları ve Zararları Neler? Karbon Peeling Yaptıranlar Memnun mu?

Estetik, bakım ve güzellik dünyasında her geçen gün yeni bir yöntem, yeni bir yaklaşım karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu alanda özellikle hanımlar tarafından yoğun bir merak ve taleple araştırılan karbon peeling ise sizler için tüm merak edilenleriyle karşınızda. Sağlıklı bir cilde kavuşmanız için karbon peeling nedir sorunuzu, bilmeniz gereken tüm yönleriyle açıklıyoruz.

Karbon Peeling Nedir?

Özel karbon bileşenlerinin cilde uygulanması ve uygulama esnasında teknolojik cihazlarla lazer kullanılması sayesinde, cildin hasar görmesine yol açan etmenlerden arındırılmasına karbon peeling denilmektedir. ‘’Q Switched Nd-Yag’’ adı verilen bu lazer türü sayesinde, cildin kendisi için faydalı olan karbon taneciklerini daha iyi emmesi ve daha hızlı onarılması sağlanır.

Bu bilgiler ışığında, karbon peeling yaptıranlar için görmesi beklenen faydalar şu şekilde listelenebilir:

  • Kolajen salınımı desteklenir ve böylece cilt esneklik kazanır.
  • Yaşlanma veya UV kaynaklı cilt lekeleri giderilir.
  • Gözenekler küçülür ve kırışıklıklar ortadan kalkar; anti aging etki sağlanır.
  • Yağlanma azalır ve siyah nokta, sivilce gibi kusurların önüne geçilir.
  • Cildin parlamasının önüne geçilir ve cilt tonu eşitsizlikleri giderilir.

Karbon Peeling Hakkında En Sık Sorulan Sorular

İşlemi yaptırmadan öncesinde elbette herkesin aklına karbon peeling zararları ya da yan etkilerine ilişkin sorular gelmektedir. Öncelikle işlemin etkilerini görmek adına düzenli olarak uygulanması ve seans sonrasında güneş ışığına çıkılmaması gerektiğini hatırlatarak başlamamız faydalı olacaktır.

Her bir seans ortalama yarım saat sürmekte, etkilerin gözle görülür bir hal alması için 5 seans kadar düzenli uygulama gerekebilmektedir. Her seans arasında cildin kendini toparlaması için 1 hafta kadar beklenmektedir.

Pek çok kişi 8 seans gibi bir süre sonunda uygulamaya son verir ve 6 ay boyunca yenilenmiş, sorunsuz cildinin tadını çıkarır. Ancak verilen süreler kişiden kişiye değişmekte; cilt tipine, yaşa ve şikayet edilen sorunların büyüklüğüne bağlı olarak seans sıklığı ve sayısı değişebilmektedir. 

karbon peeling öncesi/sonrası

Karbon peeling faydaları sayesinde oldukça yoğun talep gören bir uygulama olduğu gibi, bazı avantajlarıyla alanındaki diğer rakiplerinden ön plana çıkar. Acı ve ağrı yaratmaması, ciltte kabuk bağlamaya yol açmaması, uygulanan kişinin gündelik yaşamına hemen devam etmesi ve her mevsim yapılabilir olması, bu avantajların en çok dikkat çekenleridir. Ayrıca sağlık ve güzellik konuları ile ilgili diğer içeriklerimize https://webloji.net/saglik/ buradan ulaşabilirsiniz.