Samsung Rom Yükleme Dev Rehber

Samsung Custom Rom Nedir ? Samsung Custom Rom Yükleme

Samsung cihaz sahibiyseniz ve cihazınızın sadeliğinden sıkıldıysanız eğer, Custom rom yükleyerek telefonunuzu baştan sonra değiştirebilir ve yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Custom Rom Nedir ? 

Custom Rom, telefonlarınız için özel olarak yazılım geliştiren ekiplerin yayınladıkları dosyadır.Özel ekipler veya kişiler tarafından oluşturulan bu custom romların garantisi yoktur.Çünkü Samsung tarafından paylaşılmayan dosyalardır ve telefonunuzun garanti dışı kalmasına sebebiyet verebilir.

Birazdan anlatacağım işlemler yanlış yapılması durumunda telefonunuza zarar verebilir.Ama yanlış yapmadığınız sürece çok basit işlemlerdir.Yine de karşılaşılabilecek her türlü sorunlara karşı webloji.net sorumlu tutulamaz.

Rom Nasıl Yüklenir ? 

Samsung-rom-yukleme-rehber

Samsung Android Rom Yükleme

Rom yükleme işlemini Odin programı kullanarak yapacağız.Şimdi çok detaya girmiyorum kafanız karışmasın diye,biraz sonra her şeyi detaylıca adım adım anlatacağım.

İşlemlere başlamadan önce cihazının yedeğini almanızı tavsiye ederim.

Cihazınıza Rom Yüklemek İçin  Yapmanız Gerekenler
Adım Adım Odin İle Rom Yükleme Rehberi 

1.Adım

Odin programını indirin.Odin programı Samsung gibi Android işletim sistemli cihazlarınıza yazılım yüklemenizi sağlayan bilgisayar programıdır.

2.Adım

Samsung cihazınızı Download modu’na alın.Download moduna alabilmek için Menü+ Ses kısma ve Güç düğmelerine aynı anda basılı tutun.

3.Adım

Odin programını açın.

4.Adım

Cihazınız download modundayken ve Odin programı açıkken usb kablo ile bilgisayara bağlantı sağlayın.(Bilgisayar veya Odin programı telefonunuzun bağlantısını görmüyorsa Samsung Usb Driver programını bilgisayarınıza yükleyin ve tekrar bağlantı sağlayın.)

5.Adım

Odin programı açıkken Telefonu download modunda bilgisayara bağladıysanız Odin programında sol üstteki kutucuklarda mavi veya yeşil renk belirecektir.

6.Adım

Odin programında PA (bazı sürümlerde PDA yazar) butonunu tıklayarak daha önceden cihazınız için indirmiş olduğunuz rom dosyasını yükleyin.

7.Adım

Şimdi Start butonuna tıklayın ve biraz bekleyin. İşlem başarıyla tamamlandığına dair sol kısımda bilgi verecektir.

Sonuç

Evet bu işlemleri başarılı bir şekilde tamamladıysanız cihaz rom yükleme işleminden sonra otomatik olarak yeniden başlayacak ve yeni romunuz için kurulum ayarlarını yapmanız gerekecektir.

Çok basit işlemler ile bu yazımızda rom yükleme işlemini detaylıca anlatmaya çalıştım.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

 

Sormak istediklerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.