Süt ve Tarçın ile Zayıflamak mümkün mü ? Tarçınlı sütün faydaları nelerdir? Zencefil, zerdeçal, tarçın, yoğurt kürü yorumları nedir? Tarçınlı süt kürü nasıl olur? Tüm bu soruların cevabı makalemizde gizli.

sütlü tarçınlı kür

Süt ve tarçın ile zayıflama, son zamanlarda en fazla araştırılan konulardan bir tanesi. Peki, süt ve tarçın ile zayıflama mümkün mü?

Sütte yer alan protein, metabolizmayı hızlandıran ve yağ yakılmasını kolaylaştıran bir özelliği içerisinde barındırıyor. Tarçın ise kişiyi tok tutma ve aniden gelen tatlı krizlerini ortadan kaldırma da çok başarılı ve diğer bir taraftan da vücutta baş gösteren zararlı toksinlerin atılması konusunda ciddi bir yardımcı durumunda. Bu sayede de sindirim sisteminin çok daha iyi bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Bunların yanı sıra, şişkinliğe ve hazımsızlığa neden olan herhangi bir bakteriye karşı da savaşan Tarçın, şişkinlik problemlerini hızlı bir şekilde ortadan kaldırıyor.

Tarçınlı sütün faydaları nelerdir

İşte bu süper ikili, yani süt ve tarçın bir araya geldiği zaman, bir yandan kilo vermeye yardımcı oluyorlar diğer bir yandan da sağlığa oldukça faydalı bir besin haline geliyorlar.

Mis gibi bir kokuya sahip olan ve lezzeti ile de bildiğimiz zayıflama yöntemlerinden kesinlikle daha keyif verici bir hale dönüşen tarçınlı süt, içine şeker eklenmediği ve diğer öğünlerde de sağlıklı bir beslenme yöntemi sürdürüldüğü takdirde ayda 4 kiloya varan bir zayıflama olanağı sunuyor.

süt tarçın zayıflama

Ancak elbette ki tarçınlı sütün faydaları yalnızca bundan ibaret değil. Tarçınlı süt ayrıca uykusuzluk problemine de fazlasıyla iyi geliyor ve yatmadan önce içildiği zaman çok kısa bir sürede uykuya dalınmasında yardımcı oluyor. Boğazı yumuşatıyor ve üst solunum yolu rahatsızlıklarının iyileşmesi konusunda ciddi bir katkıda bulunuyor. Sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlıyor ve kabızlık sorununa da bir çözüm sunuyor. Ve son olarak, kan şekerini düzenleyerek tansiyonun düşmesine katkı sağlıyor.

Tarçınlı Süt Kürü Tarifi

İlk olarak, sütü ısıtın. Sütün ısınmasının ardından da bir bardağa alın ve üzerine tarçını ekleyip ikisini güzelce karıştırın.

İkindide ara öğün olacak şekilde ve gece yatmadan da bu karışımdan mutlaka bir bardak için. Gece uyumadan önce içmeniz, siz uyurken bile yağ yakmanıza yardımcı olabilmektedir. Günde 2 kere içtiğiniz tarçınlı süt, düzenli bir şekilde tüketildiği takdirde ayda 4 kilo verilmesine, bilhassa karın ve bel çevresinde yer alan fazla yağlardan arınmaya yardımcı olabilir.

Tarçınlı süt kürünün yanı sıra; zencefil, zerdeçal, tarçın, yoğurt kürü yorumları gayet fazla durumda. Bu besinlerin karışımı basenlerinden ve göbeğinden şikayet etmekte olan herkes için tavsiye edilebilir. Sağlık açısından birbirinden fazla faydası olan yoğurt, zencefil, zerdaçal ve tarçının karışımından elde edilmiş olan kür ile birlikte, yaklaşık bir hafta gibi kısa bir süre içerisinde yağların kaybolduğunu görebilirsiniz.

Ancak elbette tarçınlı sütün zayıflama konusunda katkıda bulunabilmesi için başka tatlı tüketmemek, meyve ve sebze ağırlıklı olarak beslenmek ve özellikle de akşam saatlerinde, 20.00’den sonra hiçbir şey yememeniz gerekmekte.

Dipnot

Bu arada belirtmek gerekir ki, tıpkı diğer diyetlerde de olduğu gibi tarçınlı süt diyetini uygulamaya geçmeden önce kesinlikle doktorunuza danışmayı unutmayın.