Bu yazımda sizlere doğal yollardan Youtube abone kasma önerilerini paylaşacağım.Ancak öncelikle Youtube hakkında kısa bir bilgilendirme girişi yapmak istiyorum.

Youtube, merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan video barındırma sitesidir.2005’te PayPal’ın 3 eski çalışanı tarafından kurulmuş olup 2006’da Google tarafından 1.65 milyar dolara satın alınmıştır.Youtube, günümüzde video kategorisinin 1 numaralı sitesidir.

Youtube kullanıcılarına video izleme ve paylaşma dışında video yükleme imkanı da sunmaktadır.
Şu anda bir Youtube kanalınız varsa nasıl daha fazla abone kazanabileceğinizi merak ediyor olmalısınız.

Ayda 1 milyardan fazla ziyaretçisi bulunan Youtube, yüklenen her video için büyük bir potansiyel kitlesi var.Bu kitleyi kendi videolarınıza çekmek için sizlere çok basit öneriler sunacağım.

Youtube Canlı Abone Kazanma – Abone Arttırma Yolları

1-Videolarınıza Abone Ol filigranı ekleyin.

Youtube, tüm videolarınıza her zaman gösterilebilecek bir filigran eklemenizi sağlar.Bu filigran her videonuzun sağ alt kısmına Abone Ol butonu ekler.

youtube-abone-ol

Youtube Abone Ol Filigranı

Filigran eklemek için Youtube kanal ayarlarında Marka Bilinci Oluşturma seçeneğine gelin.Daha sonra Filigran ekle butonuna tıklayın.Açılan pencerede Dosya Seç butonuna tıklayın ve resmi ekleyin.

Bu basit işlemle kullanıcılara videomuzu izlediği esnada abone olmalarını hatırlatacak ufak bir uyarı göndermiş olacağız.

2-Videolarınıza Abone olmayı hatırlatacak mesajınızı açıklama kısmına ekleyin.

Video yüklerken Açıklama kısmını düzenleyebilirsiniz ancak bu yöntem ile her videonuz açıklama kısmında kullanabileceğiniz abone olmayı hatırlatıcı mesajların otomatik olarak eklenmesini sağlar.

youtube-aciklama-kismi

Youtube Açıklama Kısmı

Bunu ayarlamak için Kanal ayarlarında Yükleme Varsayılanları seçeneğine gidin ve Açıklama kısmına örneğin; “Kanalıma abone olmak isterseniz bu linke tıklayarak abone olabilirsiniz.” gibi birkaç hatırlatıcı cümle eklemek canlı abone kazanmak adına atılmış en iyi adımlardan biri olabilir.

3-Kanal Linkine Tıklandığında Abone Olma penceresinin çıkması (Canlı Abone Kazanma Önerisi)

Bu bağlantı Youtube kanalınız için kullanıcıların kanalınıza hızlıca abone olmalarını sağlar.

abone-arttirma

Youtube Abone Ol Penceresi

Bunu nasıl yapacaksınız ?
Kanalınızın url bağlantı linkinin sonuna (?sub_confirmation=1) kodunu ekleyin.Ve bu linki herkesle paylaşın.

4-Videolarınızı oluşturmadan önce plan ve senaryonuzu oluşturun.

“Planlamayı başaramayan başarısızlığı planlıyor” -Sir Winston Churchill

Youtube kanalınızı oluşturmadan önce ilk yapmanız gereken kanalınızın hangi konularla alakalı olacağını planlamaktır. Sonra ise videoların ne yönde gideceğinin planlamasını yapmak gerekir.

Neyi sevdiğinize karar verin. Çünkü sevdiğiniz işi yapmak sadece Youtube için demiyorum gerçek hayatta da başarı ve mutluluk için daha önemlidir.

youtube-plan-olusturma-youtube-abone-kasma

Planlı Çalışma

  Videonuz da yapmanız gerekenleri liste halinde gözden geçirin. 

  • Tam olarak söyleyeceğiniz kelimeler,
  • Videoda yapacağınız hareketler,
  • Gerekli olan tüm harekete geçirme ifadeleri örneğin; “Bu bağlantıya tıklayın veya videomu beğendiyseniz beğenmeyi ve kanalıma abone olmayı unutmayın.” Ve bunun gibi cümleleri kullanıcılara aktarmak Youtube abone kasma adına atılan önemli adımlardan biri olacak.

5-Video Yükleme Sıklığınızı Arttırın.

Birinin kanalınıza abone olmasının temel nedeni, videolarınızı beğenmesi ve daha fazlasını görmek istemesidir.Youtube aboneleri genellikle düzenli içerik üretmeyen kanalları sevmezler ve abone olmazlar.

Sürekli güncel olmanız abonelerinizle uzun süreli bir ilişki geliştirmenin anahtarıdır.

Videolarınızı haftanın belirli günlerinde yayınlayın.Kanalınızın video yayınlama günleri belirli olsun ki kullanıcılar her hafta o gün yeni videolar geleceğini hiç unutmamış olur.Haftada en az bir video yayınlamanız kanalınızın güncelliğinin sağlanması açısından çok önemlidir.

video-yuklemek-abone-arttirma-onerisi

6-Videolarınız İçin İlgi Çekici Başlıklar Oluşturun.

Ayırt edici olmak Youtube başarısının en önemli özelliğidir.
Bunu yapmanın harika bir yolu da videolarınıza kullanıcının dikkatini çekecek ve merak uyandıracak başlıklar eklemenizdir.

  • Videonuzun ana fikrini yani anahtar kelimenizi başlıkta kullanın.
  • İdeal video başlığınız en fazla 50 karakterden oluşmalıdır.
  • Videonun içeriği ile ilgili bilgi verici başlıklar kullanın.
  • Akılda kalıcı, ilgi çekici başlıklar kullanın.

7-Videolarınız İçin Açıklayıcı Küçük Resimler Oluşturun.(Youtube Abone Kasma Adına Çok önemli bir yöntemdir.)

Youtube her videonuz için otomatik küçük resimler oluşturur, ama siz kolaya kaçmak yerine videonuz için küçük resimlerini kendiniz oluşturmanız daha mantıklı bir hareket olacaktır.

Oluşturduğunuz bu küçük resimlere açıklama içeren yazılar veya dikkat çekici resimler eklerseniz kullanıcıların videonuzun neyle alakalı olduğunu anlamasına yardımcı olursunuz ve emin olun bu küçük resimler videolarınızın tıklama oranını arttıracaktır.

8-Videolarınıza İlgi Çekici Kanal Fragmanı Ekleyin.

Oluşturacağınız bu fragman ile izleyicinin dikkatini kısa süre de yakalayabilirsiniz.
Bu fragman videonuzu izlemeye gelen kullanıcılara neden kanalınıza abone olmalarını veya videonuz ile ilgili ufak bir bilgilendirme girişi oluşturmanıza fırsat verir.
Kanalınız için oluşturacağınız bu fragman minimum 30 saniye maksimum 60 saniye arasında olmalıdır.

9-Videolara Abone Olmayı Hatırlatacak Uyarı Pencereleri Oluşturun.

abone-ol-canli-abone-kazanma-onerisi

Youtube Abone Ol Hatırlatması

Videolarınızın orta veya bitiş kısımlarına Abone Ol penceresi eklemeniz Youtube Abone Arttırma konusunda olumlu dönüşler almanıza yardımcı olacaktır.Bu özellik abartılmadan ve çok sık kullanılmadan kullanıcıyı rahatsız etmeyecek ve aşırı göze çarpmayacak düzeyde kullanılırsa abonelerinizin arttığını göreceksiniz.

10-Videolarınızı 5 Dakika ile Sınırlı Tutun.

Geçmişte yapılan araştırmalara göre Youtube videolarının ortalama uzunluğunun 4,5 dakika olduğu belirtilmiştir.İçerik oluşturmaya yeni başlıyorsanız bu veriyi göz önünde bulundurmanız faydanıza olacaktır.

Başlangıç düzeyindeyseniz bu veriyi dikkate almanızı tavsiye ediyorum.Yeterli düzeyde abone elde ettikten sonra, video uzunluklarını arttırmayı deneyip kullanıcıların tepkisini takip edebilirsiniz.

5 dakikanın altında kısa ve açıklayıcı videolar üreterek kanalınızla yeni tanışmış kullanıcılarınızı uzun videolarla sıkmamış olursunuz.

11-Video Düzenlemesine Zaman Ayırın.

Yapacağınız işlerde emek sarf etmezseniz olumlu geri dönüşler beklemeniz saçma olur.

O yüzden video üretmeden, öncesinde ve sonrasında yeterli hazırlık yapmazsanız eğer, üreteceğiniz içerik çokta fayda sağlamayacaktır. İyi bir içerik oluşturmak için video düzenlemesini de çok iyi yapmanız gerekmektedir.

Bana göre video düzenlemeleriniz için kullanabileceğiniz en iyi program Adobe Premiere Pro’dur.

youtube-video-duzenleme-abone-kasma-onerisi

Youtube Video Düzenleme

Bu yazımızda Youtube abone hilesi falan kullanmadan abone kasma işlemini nasıl yapabileceğinizi ve ne şekilde canlı abone kazanabileceğinizi detaylıca öneriler sunarak anlatmaya çalıştım.Umarım bu rehber sizlere faydalı olmuştur.

Sormak istediklerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.