Zerdeçal yağ yakar mı? Zencefil zerdeçal bal zayıflatır mı? Zerdeçal zayıflamak için nasıl kullanılır? Yoğurt zerdeçal kürü kullananlar memnun kaldılar mı?Tüm Bu soruların cevabı makalemizde gizli.

Zerdeçal zayıflatır mı?

Sorusunun cevabını öğrenmek istiyor musunuz? İçeriğimizde sizler için son zamanlarda en çok merak edilen konulardan bir tanesini derledik; zerdeçal zayıflama için kullanılabilir mi?

Mesele kilo vermek olduğu zaman pek çok farklı sebep ile insanlar araştırma yaparak, zayıflamanın yollarını aramaya başlıyor. Pek çok kişi fit bir görüntü kazanmak için çaba harcarken birçok kişi de sağlık problemlerinden dolayı kilo vermek istiyor ve hızlı bir şekilde zayıflamanın yöntemlerini arıyor.

Beslenmenin ana karakter olduğu zerdeçal zayıflama konusunda size mutlaka yardımcı olacaktır. Uzak Doğu’da yüzyıllar boyu farklı amaçlar için kullanılmış olan fakat modern tıp dünyasında daha yeni yeni faydaları üzerinde hemfikir olunmaya başlanan zerdeçal, diyabet rahatsızlığından tutun kansere kadar pek çok rahatsızlığın tedavisinde kelimenin anlamıyla mucizevi etkiler ortaya koyuyor. Son zamanlarda iltihabı ortadan kaldırıcı ve antioksidan özelliklerinin daha fazla bilinmesi ile birlikte kullanımı ciddi bir orandan artış kazanan zerdeçalın faydalarının arasında, sindirim sistemine fazlasıyla gelmesi ya da beynin yaşlanmasının önüne geçmesi gibi birçok fayda bulunuyor.

Zerdeçal yağ yakar mı

Yağlanma problemi yaşamakta olan kişiler için oldukça önemli bir yardımcı konumunda zerdeçal. Zerdeçal, kan şekerini dengede tutar ve insülin direncini önleyerek bedendeki fazla yağın dışarı atılmasında yardımcı olur. Ayrıca metabolizmayı hızlandırır ve de yağ yakmayı daha kolay bir hale getirir.

Düzenli tüketildiği takdirde sindirim sisteminin çok daha sağlıklı çalışması konusunda ciddi destek olur. Sahip olduğu bu özelliği ile sindirim kaynaklı problemler nedeniyle kilo almakta olan kişilerin sahip olduğu fazla kilolarından kurtulmaları konusunda önemli bir yardımcıdır.

zerdeçal bal

Vücudun salgılarını çok daha sağlıklı ve etkili bir şekilde salgılamasına yardımcı olarak, tüketilmekte olan besinlerin daha rahat sindirilmesi konusunda teşvik edicidir.

Zerdeçalın Diğer Faydaları

Depresyona bağlı olan semptomların da azalmasına yardımcı olabilen bir özelliğe sahiptir. Bu durum da depresyona bağlı olarak baş gösteren yeme isteğini ciddi oranda azaltabilir. Pek çok insan stres altında kaldığı zamanlarda bir şeyler yeme ihtiyacını bastıramaz. Zerdeçalın beyinde yer alan ve mutluluk hormonları olarak da tanınan dopamin ve serotonin hormonlarını arttırdığı konusunda araştırmalar mevcuttur.

Zerdeçalın depresyon üzerinde yarattığı etkilerin incelenmiş olduğu, yaklaşık 60 kişinin 3 gruba ayrılarak zerdeçal ile antidepresanın kıyaslandığı bir çalışma sonucunda; grupların bir tanesine yalnızca antidepresan, birine yalnızca zerdeçal, diğerinde de hem zerdeçal hem de antidepresan verilmiştir. 6 hafta sürmüş olan bu araştırmanın neticesinde kurkumin maddesinin, antidepresanın sahip olduğu etki kadar etkili olduğu kanıtlanmıştır. Bu nedenle de zerdeçalın depresyona bağlı olarak yemek tüketme isteğinin önüne geçerek kilo alımını engellemesi veya kilo vermeye yardımcı olduğunu rahatlıkla düşünebiliriz.

Peki, zerdeçal zayıflamak için nasıl kullanılır?

Zerdeçalı pek çok şekilde zayıflamak için kullanabilirsiniz. Örneğin zerdeçalı yoğurtla, bal ve zencefille ya da sarımsak ve limon suyu ile zerdeçalı bir araya getirerek bir karışım elde edebilirsiniz.